Symphonie Planters
Symphonie Planters

Donica: ETUDE

materiały:
drewno

ETUDE

Linia ETUDE to najbardziej uniwersalne donice w całej naszej kolekcji.
Model ten doskonale prezentuje się, tak w małym ogrodzie podmiejskim, jak i na dachach zielonych w centrum dużej aglomeracji. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom i kształtom donica lini ETUDE idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń.

Donice parkowe Symphonie Planters serii Etude

Donica w całości wykonana jest z drewna cedru kanadyjskiego WRC. Cedr czerwony zachodni (łac. Thuja plicata) jest jednym z najlżejszych gatunków drewna na świecie, przy czym wykazuje bardzo wysoką odpornością na rozkład biologiczny. Gatunek ten swojązawdzięcza naturalnym garbnikom: tujaplicynie, kwasowi tujowemu i polifenolom. Tujan metylu zawarty w drewnie cedru jest naturalną substancją owadobójczą.

Donice parkowe Symphonie Planters serii Etude

Wyjątkową cechą cedru kanadyjskiego jest również duża stabilność wymiarowa oraz wysokie właściwości izolacyjne, stąd też donice Etude nie wymagają dodatkowej izolacji termicznej.
Duże miedziowane wkręty widoczne z zewnątrz dodają elegancji, a regulowane stopy ułatwiają wypoziomowanie donicy na nierównym podłożu. Dno wykonane z kratownicy drewnianej skutecznie obniża wagę oraz pozwalaja na odpowiedni drenaż i napowietrzenie systemu korzeniowego rośliny.

Donice parkowe Symphonie Planters serii Etude